Jednostka AGH  

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Ładuję...
Logo jednostki organizacyjnej

Email

Wyniki wyszukiwania

Teraz pokazywane1 - 10 z 11
 • Zasób interaktywny
  Tylko metadane
  Fotowoltaika
  (Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, 2021) Dyndał, Katarzyna; Lewińska, Gabriela; Marszałek, Konstanty
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Adresowany w głównej mierze do studentów kształcących się na kierunkach związanych z odnawialnymi źródłami energii w tym fotowoltaiką, ale również do wszystkich osób zainteresowanych tematyką i rozwojem fotowoltaiki. Poruszone zagadnienia tematyczne szczegółowe to m.in. uwarunkowania klimatyczne, elementy struktury ogniwa, generacje ogniw fotowoltaicznych, technologie i parametry ogniw i paneli, systemy fotowoltaiczne i sposoby ich montowania. Autorzy przedstawili również krótki rys historyczny, współcześnie prowadzone badania w zakresie fotowoltaiki, aspekty praktyki inżynierskiej technologii fotowoltaicznych, a także aspekty ekonomiczne.
 • Zasób interaktywny
  Tylko metadane
  Podstawy programowania w języku C
  (2009) Moryto, Mikołaj
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Strona internetowa zawiera:
  • Wykłady prof. dr hab. inż. Tomasza Zielińskiego (Wprowadzenie do języka C, Problem->algorytm->program – proste zadania matematyczne, Funkcje i algorytmy rekurencyjne, Algorytmy sortowania elementów zbioru, Statyczne i dynamiczne struktury danych),
  • Programy z wykładów,
  • Omówienie dodatkowych programów:
   • Podstawy języka C,
   • Instrukcje sterujące programem, pętle,
   • Zmienne, typy danych,
   • Tablice, napisy,
   • Wskaźniki,
   • Funkcje,
   • Operacje na plikach,
   • Struktury danych.
  Strona brała udział w konkursie „Notatki w Internecie”.
 • Film
  Tylko metadane
  Gdzie się podziały kolory?
  (2020) Kędziora, Piotr
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Autor filmu stara się wyjaśnić dlaczego w nocy widzimy świat w innych kolorach. Odpowiedź, jak się okazuje, nie jest prosta. Wychodząc od definicji koloru, film prowadzi w stronę wytłumaczenia jak działają powszechnie używane na ulicach lampy sodowe i dlaczego emitują tak pomarańczowe światło. O naszym odczuciu „wypranego z kolorów” świata w nocy decydują również inne aspekty, np. budowa oka. Zachęcamy do oglądania, by dowiedzieć się więcej! Film w 2020 r. zajął I miejsce w konkursie „Notatki w Internecie”.
 • Film
  Tylko metadane
  Oto dźwięk
  (2019) Berdzik, Michał; Makuch, Natalia; Kędziora, Piotr
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  W materiale filmowym znajdziecie omówienie dźwięku z dwóch perspektyw: fizyki i percepcji. W kategoriach fizycznych określają go trzy podstawowe wielkości – amplituda, częstotliwość oraz faza, a w kategoriach percepcji głośność, wysokość i barwa. Autorzy przybliżyli nam takie zagadnienia, jak cząstka akustyczna, ruch harmoniczny prosty, natężenie dźwięku, prawo odwrotnej proporcjonalności, zjawisko i prawo odbicia fali. Dodatkowo znajdziecie tu praktyczne wskazówki dotyczące tego, na co zwracać uwagę nagrywając dźwięk za pomocą mikrofonu oraz jakie ustawienia dyktafonu wybrać, by dźwięk miał najlepszą jakość.
  Film w 2019 r. zajął I miejsce w konkursie „Notatki w Internecie”.
 • Film
  Tylko metadane
  Jak liczna próba pozwala wyciągnąć poprawne wnioski o populacji?
  (2019) Stryczek, Szymon
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Warunkiem wyznaczenia poprawnej wielkości próby jest wyznaczenie grupy reprezentatywnej. Dobór osób do badania nie może być losowy. Badana grupa musi reprezentować osoby, mogące udzielić poprawnych odpowiedzi. W filmie przedstawiono sposób i wzór wyliczenia minimalnej liczebności próby populacji wybranej do badania. Ankietowani wyselekcjonowani do grupy reprezentatywnej powinni reprezentować maksymalnie różnorodnych respondentów losowanych z równym prawdopodobieństwem. To badanie grupy reprezentatywnej pozwala wyciągnąć poprawne wnioski o populacji. Istnieje również możliwość przeprowadzania badania na próbie niereprezentatywnej (np. sonda uliczna, ankieta w Internecie) – pozwala to zaobserwować pewne tendencje, ale nie daje informacji o całej populacji.
  Strona w 2019 r. brała udział w konkursie „Notatki w Internecie”.
 • Film
  Tylko metadane
  Oderwani od ziemi, czyli o tym jak wznieść się w powietrze
  (2017) Kędziora, Piotr
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Jak to się dzieje, że samolot, czy bezsilnikowy szybowiec unoszą się w powietrzu i odbywają kilkunastogodzinne loty? Odpowiedź na pytanie znajdziesz w tym filmie. Jego autorzy wyjaśniają m.in. zagadnienia: siły równoważącej ciążenie, siły ciężkości, siły ze składową pionową w górę, siły nośnej poziomej. Dodatkowo dowiesz się, w jaki sposób odbywa się sterowanie samolotem i szybowcem, jaką funkcję pełni ogon, statecznik poziomy i pionowy, jak działają stery wysokości, kierunku i lotki.
  Film w 2017 r. zajął I miejsce w konkursie „Notatki w Internecie”.
 • Film
  Tylko metadane
  Wzór Bayesa
  (2019) Chudy, Arkadiusz; Wnęk, Karol
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Wyjaśniono pojęcia: prawdopodobieństwo a priori (wynikające z obserwacji) oraz prawdopodobieństwo a posteriori (wynikowe prawdopodobieństwo, będące iloczynem warunków a priori i danych sąsiedztwa). Wzór Bayesa wykorzystywany jest m.in. do interpretacji rezultatów badań testów wykrywających choroby lub narkotyki. W filmie przedstawiono jego wykorzystanie do interpretacji testów ciążowych.
  Strona w 2019 r. zajęła II miejsce w konkursie „Notatki w Internecie”.
 • Zasób interaktywny
  Tylko metadane
  Classical and isogeometric finite element method
  (Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, 2021) Paszyński, Maciej
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  The textbook presents a comprehensive introduction to the finite element method, including methods of isogeometric analysis. The chapters are supplemented with sample MATLAB codes (runnable in the free version of Octave). The textbook is aimed at students of engineering and computer science, and therefore focuses on the practical and implementation aspects of particular topics related to the finite element method.
 • Zasób interaktywny
  Tylko metadane
  Klasyczna i izogeometryczna metoda elementów skończonych
  (Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, 2020) Paszyński, Maciej
  Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
  Podręcznik przedstawia obszerne wprowadzenie do metody elementów skończonych, z uwzględnieniem metod analizy izogeometrycznej. Rozdziały uzupełnione są o przykładowe kody MATLABa (możliwe do uruchomienia w darmowej wersji Octave). Podręcznik adresowany jest dla studentów studiów technicznych i informatycznych, z tego względu koncentruje się na aspektach praktycznych i implementacyjnych poszczególnych zagadnień związanych z metodą elementów skończonych.
 • Film
  Tylko metadane
  Tutorzy w AGH. Dyskusja online
  (2022) Klimkiewicz, Katarzyna; Ciesielka, Marta; Maj, Krzysztof M.; Chołda, Piotr
  Wydział Zarządzania AGH
  Dowiesz się, kim jest tutor akademicki i zastanowisz, czy jest to rola dla Ciebie, posłuchasz doświadczeń tutorów AGH, usłyszysz od nich co warto, a czego nie warto robić w procesie tutoringowym, jak budować relację w pracy spersonalizowanej ze studentami… i wiele, wiele innych.